Pomoc medyczna, ewangelizacje i ślub!
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ

| Lipiec 2019   

W drugiej połowie lipca, wyruszyłem wspólnie z Renią i Tomkiem, małżeństwem z mojego zboru, w kolejną podróż misyjną do Mołdawii. 

Głównym celem tego wyjazdu, była pomoc medyczna i różne sprawy związane z naszą służbą. Grupa polskich optometrystów usługiwała w dwóch wsiach, najpierw w Recea i następnie Goteşti! Pracowali w trzech gabinetach jednocześnie, diagnozując wzrok Mołdawian i dobierając odpowiednie dla każdego potrzebującego okulary. Spotykali się oczywiście z ogromną wdzięcznością! 

To efekt kilkumiesięcznych przygotowań i modlitwy! Przede wszystkim samego zespołu optometrystów, którzy włożyli wiele wysiłku i serca, zatroszczyli się o wszystko co niezbędne i poświęcili swój czas! To co robią jest częścią „Projektu Bartymeusz” bo, jak sami mówią: „Każdy ma prawo dobrze widzieć”! To również owoc wysiłku naszych przyjaciół z Mołdawii, którzy zorganizowali warunki do pracy. Całość odbywa się w budynku kościoła i została tak pomyślana, aby przy tej okazji pacjenci mogli usłyszeć Dobrą Nowinę! Tak więc wychodząc naprzeciw potrzebom ciała, docieraliśmy także do dusz dzieci i dorosłych, głównie poprzez rozmowy w poczekalni i muzykę zawierającą biblijne przesłanie. Jak widać, ewangelizacja nie jedno ma imię! 

Jako Misja Przyjaciół Dzieci od lat wspieramy służbę kościoła w Recea, a to z powodu prowadzonej tutaj przez naszych przyjaciół stołówki dla dzieci. Cieszę się, że nasza Misja ma też udział w pięknym dziele pomocy medycznej, umożliwiając stronie polskiej i mołdawskiej kontakt oraz skoordynowanie działań na miejscu. Tak więc dzięki Bożej łasce i wspólnym staraniom, udała się rzecz niezwykła, przynosząca konkretną, praktyczną pomoc i błogosławieństwo!

W czasie tego pobytu miałem kilka ważnych spotkań. Każde z nich dotyczyło działań naszej Misji w Mołdawii. Przekazałem pomoc finansową dla stołówki w Recea, pojechałem także do wioski Barboieni, tuż przy granicy z Rumunią, odwiedziłem kilka miejsc związanych z prowadzonymi przez naszą Misję projektami. Ogromnie się cieszę, że udały się domowe ewangelizacje z filmem "Jezus" i dzięki temu kolejna rodzina ze Strășeni usłyszała Ewangelię! W przyszłości chcielibyśmy rozwijać właśnie ten sposób ewangelizacji i to nie tylko latem, ale także w ciągu pozostałych miesięcy w roku. 

Oczywiście wielkim zaszczytem było uczestniczenie w niezwykłym wydarzeniu jakim był ślub Galiny i Gieny! Nowożeńcy, którzy są już po podróży poślubnej do Polski (!) zamieszkali tymczasowo w Domu Misyjnym ‘Metanoia’ i będą już razem opiekować się naszą misyjną bazą. 

Bardzo uprzejmie zachęcam do modlitwy o Mołdawię, o te wszystkie opisane sprawy i o to, do czego Duch Boży pobudzi każdego z Was! Proszę o modlitwę o całą pracę naszej Misji, abyśmy mogli z odwagą wypełniać Bożą wolę w tym małym kraju, który potrzebuje naszych wielkich serc!

Serdecznie pozdrawiam!
Wojciech Borys
dyrektor MPD

PS. Bardzo cenimy zaang
ażowanie wszystkich osób wspierających służbę MPD! Wdzięczni Bogu za każdą pomocną dłoń, wciąż szukamy współpracowników! 

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


ŚWIADECTWO! | KSIĘGA GOŚCI
GALERIA | KONTAKT!

Misja Przyjaciół Dzieci

Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.


Przyp. 17, 17

Zostań wspólnikiem


Idźmy do dzieci razem!