Salomon w Mołdawii!
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ

| Maj / Czerwiec 2019   

Na przełomie maja i czerwca 2019 do naszego Domu Misyjnego „Metanoia’ zawitała młodzież z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej "Salomon" oraz ich opiekunowie Magda i Łukasz. Podczas tygodniowego pobytu zrobili całkiem sporo! To był intensywny czas gier, zabaw, pracy i nawiązywania relacji. 

W zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Pănăşeşti, młodzież stanęła na wysokości zadania i przygotowała bardzo interesujący program. Znalazł się w nim nawet nasz taniec narodowy "Polonez". Było również malowanie elementów boiska szkolnego. 

W Recea wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Mołdawii, mieliśmy przywilej zorganizować dla dzieci z wioski Dzień Dziecka. Pogoda sprzyjała, a przede wszystkim udało się zmontować jeden mołdawsko-polski zespół, który przeprowadził całe przedsięwzięcie. Następnie udaliśmy się do pięknej, malowniczej wręcz części Mołdawii, ok. 50 km od Străşeni. Taka chwila relaksu, była bardzo nam potrzebna i chyba będzie już niezapomniana... 

W Strășeni obchody Dnia Dziecka zostały podzielone na dwa dni. Mieliśmy okazję wspomóc organizatorów drugiego dnia. "Salomonowa" ekipa oprócz spotkań z dziećmi i różnych innych aktywności, wzięła udział w treningu taekwondo. Trafiliśmy na instruktorów przygotowujących się do mistrzostw Europy w Kazaniu, w Rosji. Mogliśmy zobaczyć "w akcji" naszych przyjaciół. Poprzez sport głoszą Ewangelię wielu dzieciom i młodzieży, którą na co dzień trenują w Strășeni i okolicznych miejscowościach. Nacieszyliśmy więc sportowe oko wyjątkowymi scenami. 

Oprócz tego poprowadzili zajęcia dla dzieci, dla których w kościele ‘Maranata’ w Strășeni prowadzona jest stołówka połączona z ofertą edukacyjną. Kilkugodzinne spotkanie bardzo się dzieciom podobało i wszystkie mówiły, że chcą, aby w przyszłym roku zielonogórzanie znowu się pojawili! 

Pysznym tortem pożegnała się z Mołdawią młodzież z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej "Salomon" z Zielonej Góry i ich opiekunowie i wrócili do Polski. Zostawili po sobie wspaniałe wspomnienia - zgodnie z hasłem które towarzyszyło im w przygotowaniach i całym pobycie, czyli: "Moje działanie zostawia ślad we mnie i w innych". I niech będzie to ślad trwały, który stanie się inspiracją do naśladowania Jezusa Chrystusa! O to się modlę i także Ciebie do tej modlitwy zachęcam!

Panu Bogu niech płynie chwała!

Serdecznie pozdrawiam!
Wojciech Borys
dyrektor MPD

PS. Bardzo cenimy zaang
ażowanie wszystkich osób wspierających służbę MPD! Wdzięczni Bogu za każdą pomocną dłoń, wciąż szukamy współpracowników! 

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


ŚWIADECTWO! | KSIĘGA GOŚCI
GALERIA | KONTAKT!

Misja Przyjaciół Dzieci

Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.


Przyp. 17, 17

Zostań wspólnikiem


Idźmy do dzieci razem!