Zimowy wyjazd misyjny 
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 

ZOBACZ WIĘCEJ!
 

ZOBACZ WIĘCEJ!
 

ZOBACZ WIĘCEJ!
 

ZOBACZ WIĘCEJ!
 

ZOBACZ WIĘCEJ!
 

ZOBACZ WIĘCEJ!
 

ZOBACZ WIĘCEJ!
 

ZOBACZ WIĘCEJ!
 

ZOBACZ WIĘCEJ!
 

ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Marzec 2018 |  

Spotkania, rozmowy, modlitwy, uzgadnianie, planowanie, przekazywanie wsparcia materialnego i finansowego, wspólna praca, dzielenie smutków i radości naszych sióstr i braci, to mój wielki przywilej podczas każdego pobytu w Mołdawii i właściwie codzienność. Nie inaczej było i tym razem. Dzięki otwartym sercom Darczyńców (być może właśnie Twojego!) mogłem przekazać finansowy dar dla stołówki w wiosce Riecia, a także dla Misji 'Liora' dla której przywiozłem też sporo odzieży dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Spotkałem się z Denisem, którego objęliśmy Projektem Edukacyjnym i wciąż wspieramy. Rozmawiałem w sumie z pięcioma pastorami o różnych wspólnych projektach i działaniach misyjnych. 

Wiele czasu poświęciłem Gienie w związku z ponownym przejęciem służby w naszym Domu Misyjnym 'Metanoia'. Przez ostatnie 10 miesięcy naszym Domem Misyjnym 'Metanoia' opiekowały się i mieszkały w nim nasze siostry w Chrystusie Lida i Valentina, które od 01. stycznia 2017 roku rozpoczęły służbę misyjną, jednak wraz z końcem lutego 2018 roku dobiegł końca ten misyjny projekt. Niech Panu Bogu płynie chwała za 14 miesięcy służby misyjnej naszych sióstr i niech On wciąż je prowadzi i błogosławi! Niech Jego błogosławieństwo będzie także nad Gieną i niech w tej nowej sytuacji da każdemu z nas mądrość, miłość i odwagę potrzebną do wypełniania Jego woli! O to się modlimy i również każdego z Was do tej modlitwy uprzejmie zapraszamy!

Również Zbyszek nie próżnował! Dzięki niemu 'Metanoia' pięknieje, a różne mechanizmy i urządzenia działają coraz lepiej. Przyszła także kolej na mały remont mojego pokoju w 'Metanoi'. To było najzimniejsze pomieszczenie w całym Domu... Poza ociepleniem, drobnych poprawek wymagała zapadająca się w rogu podłoga. Dzięki temu, że jest ze mną Zbyszek, udało się rozwiązać obydwa problemy!

Wielkie granie (i nie tylko) w 'Metanoi'! W każdy piątek w naszym Domu Misyjnym spotykają się na zajęciach muzycznych dzieci i młodzież, ucząc się gry na gitarze. Oczywiście oprócz doskonalenia swoich umiejętności, słyszą Ewangelię, modlą się i wzrastają we wspólnocie! Giena, który niedawno sam uczył się gitary, teraz już udziela lekcji innym! A od niecałych dwóch miesięcy bracia Giena i Cristi rozpoczęli klub gitarowy w dwóch kolejnych miejscowościach: Călărași (czyt. Kelerasz) dla ok. 10 osób i Găleşti (czyt. Geleszti) dla ok. 15 osób. W każdej z nich oprócz zajęć gitarowych ma miejsce studium Biblii i jest głoszona Ewangelia. Chwała Bogu za ten rozwój i możliwość głoszenia Dobrej Nowiny! Potrzeba gitar! Jeśli ktoś może pomóc w tym dziele, to będzie super! Koszt nowej gitary w Mołdawii to ok. 300 zł. Ale może ktoś ma używany sprzęt, który chciałby ofiarować? Z mojej strony uprzejmie zachęcam do rozważenia możliwości takiej pomocy! To naprawdę wspaniała okazja do ewangelizacji i dostarczenia wiele radości dzieciom i młodzieży!

Radosne wieści płyną od Nataszy i Żory, którzy adoptowali trójkę dzieci! To rodzeństwo, które szybko się rozwija i coraz lepiej się uczy, co zgodnie podkreślają rodzice i nauczyciele w szkole! Są naprawdę pogodni i bardzo mili. Z pewnością jest to efekt wytężonej pracy rodziców i wpływ ich rodzonej córki, która doskonale czuje się w roli starszej siostry! A wszystko to dzięki Bożej łasce i Jego dobroci! Także budynek, który udało się rozbudować, jest już blisko ukończenia, aczkolwiek pozostało jeszcze trochę do zrobienia. To spore wyzwanie, zważywszy na fakt, że całość prac wykonuje Żora. Dziękuję każdemu z Was, kto modli się o tą rodzinę, czy też pomógł finansowo! Będąc osobiście u nich w domu, mogę zaświadczyć, że mamy udział w pięknym dziele! Przekazuję gorące podziękowania od Nataszy i Żory za okazaną im życzliwość i serce! Panu Bogu niech płynie chwała!

Kilka tygodni temu informowałem o rozpoczęciu od stycznia w naszym Domu Misyjnym 'Metanoia' lekcji języka angielskiego dla dzieci i dorosłych. Dzieliłem się wtedy potrzebą związaną z zakupem podręczników dla dzieci. Teraz chcę serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom i każdemu z Was za modlitwę w tej sprawie! Zajęcia prowadzi nasza siostra w Chrystusie Lilia, która jednocześnie jest współautorką podręcznika z którego korzystają dzieci. Nazywa się on "English for a new life" i jest tak pomyślany, aby nauka języka szła w parze z ewangelizacją. Jeśli ktokolwiek z Was chciałby wesprzeć finansowo ten projekt, może przekazać swój dar na konto naszej Misji z dopiskiem: "Angielski". Po prostu! I niech ta praca wyda piękny owoc!

Nie wszystko da się opisać i sfotografować. Po prostu zwyczajne, misyjne życie, nie pozbawione trudów szarego dnia, niepowodzeń, łez i momentów zniechęcenia, ale też śmiechu, relaksu i odpoczynku, wzruszeń, zwycięstw i podziwu dla Boga działającego w nas i poprzez nas! Jemu tylko niech płynie chwała! A każdemu z Was, kto swoim życzliwym i przyjacielskim sercem obejmuje i wspiera naszą służbę w Mołdawii - wielkie dzięki! 

Serdecznie pozdrawiam!
Wojciech Borys

PS. Bardzo cenimy zaang
ażowanie wszystkich osób wspierających służbę MPD! Wdzięczni Bogu za każdą pomocną dłoń, wciąż szukamy współpracowników! 

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!ŚWIADECTWO! | KSIĘGA GOŚCI
GALERIA | KONTAKT!

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 
62-801 Kalisz 11
+48 604 469 264

numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.


Przyp. 17, 17

Zostań wspólnikiem


Idźmy do dzieci razem!