Konferencja i wspólna służba
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ |

Listopad 2017 |

To był jeden z najważniejszych powodów naszego wyjazdu - konferencja z zakresu poradnictwa przedmałżeńskiego i małżeńskiego. Jako Misja Przyjaciół Dzieci byliśmy odpowiedzialni za całość, ale było to wspólne przedsięwzięcie naszej Misji oraz kościoła 'Maranata' w Strășeni oraz naszych przyjaciół z Warszawy ze Społeczności Chrześcijańskiej 'Zachód' - Klaudii i Adama, który był głównym mówcą oraz Marty i Tomasza. 

To był błogosławiony czas, zarówno dla wszystkich usługujących, jak i dla słuchaczy, którzy podkreślali ważność poruszonego tematu i potrzebę dalszego ciągu. Wierzymy, że on nastąpi, ale Panu Bogu powierzamy przyszłość! 

Poza tym wydarzeniem działo się jeszcze sporo. Przede wszystkim nasz Dom Misyjny ‘Metanoia’ wyposażyliśmy w pięć tablic informujących o tym co dzieje się w tym domu, a także o służbie Misji Przyjaciół Dzieci w Mołdawii. Przygotowaliśmy je w 4. wersjach językowych: rumuńskiej, angielskiej, rosyjskiej i polskiej. Teraz ktokolwiek z jakiegokolwiek zakątku świata zajdzie w nasze gościnne progi, szybko zorientuje się jak dobrze trafił!

Dzięki „złotej rączce” Zbyszka udało się zrobić kilka drobnych, ale bardzo ważnych napraw. Przekazaliśmy także pomoc materialną i finansową m. in. stołówce dla dzieci w Recea, dla klubów które prowadzą nasze misjonarki Lida i Valentina, zawieźliśmy książki do nauki języka angielskiego, włączyliśmy w Projekt Edukacyjny Georghia (o tym napiszę później), mieliśmy kilka istotnych spotkań i rozmów i planowaliśmy kolejne miesiące wspólnej pracy. 

Oczywiście nasz Dom Misyjny 'Metanoia' funkcjonuje pełną parą! Codziennie dzieci mają swoje spotkania, a także w ciągu tygodnia młodzież i dorośli. Brakuje już wolnego czasu i miejsca dla kolejnych wydarzeń! Kościół, z którym współpracujemy działa prężnie, a przede wszystkim Pan Bóg błogosławi te wysiłki! Ogromnie cieszymy się, że mamy przywilej ramię w ramię z naszymi siostrami i braćmi z Mołdawii, współtworzyć piękne dzieło ku chwale Boga i dla pożytku wielu osób! To również przywilej i z pewnością radość każdego z Was, kto w jakikolwiek sposób pomaga i wspiera i "przykłada swą rękę do tego misyjnego pługa"! (Por. Łk, 9,62)

Jednym z powodów tego wyjazdu był również zakup samochodu misyjnego. Tak! Całkiem niedawno otrzymaliśmy od Pana Boga na ten cel pieniądze! Kiedyś pisałem o tej potrzebie, ale musieliśmy poczekać wiele miesięcy zanim taka możliwość się pojawiła. Na razie nie udało się kupić odpowiedniego auta, ale być może jeszcze w tym roku będziemy cieszyć się tym bardzo potrzebnym narzędziem w naszej służbie! 

Z całego serca dziękuję każdemu z Was, kto regularnie bądź okazjonalnie wspiera naszą Misję w służbie w Mołdawii! Każda pomoc jest potrzebna! Szczególnie chcę podziękować za modlitwę o wszystko co dzieje się poprzez pracę naszej Misji w Mołdawii i zarazem ogromnie prosić każdego o właśnie takie poświęcenie swojego czasu! Pięknie dziękuję i tylko Bogu niech płynie chwała!

Serdecznie pozdrawiam!
Wojciech Borys

PS. Bardzo cenimy zaang
ażowanie wszystkich osób wspierających służbę MPD! Wdzięczni Bogu za każdą pomocną dłoń, wciąż szukamy współpracowników! 

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!