Pomoc medyczna i budowanie relacji
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ |

Październik 2017 |

Wyruszyliśmy wspólnie z Mariuszem, bratem z Ustki. 
To był wyjazd związany z bardzo wieloma spotkaniami 
i intensywnym czasem służby. 

Przede wszystkim udało się po raz kolejny dotrzeć z pomocą medyczną do mieszkańców Străşeni oraz do Grozeşti, wioski graniczącej z Rumunią. W sumie w ciągu 5 dni Bożena i Marek pomogli około 200 osobom, diagnozując wzrok i słuch. Potrzebujący otrzymali okulary, a dla niektórych były również aparaty słuchowe. Jak zawsze spotkali się z ogromną wdzięcznością i radością!

Sporo czasu poświęciłem misyjnemu szkoleniu Lidy i Valentiny. Choć sam wciąż się uczę, to jednak dzięki Bożej łasce mogę już dzielić się wiedzą i doświadczeniem zdobytym na przestrzeni kilkudziesięciu już lat!

Z ogromną wdzięcznością i podziwem dla Pana Boga pojechałem do Făgureni, aby przekazać rodzinie Nataszy i Żory finanse na dokończenie rozbudowy ich domu. Ta rozbudowa związana jest z adoptowaniem przez nich trójki rodzeństwa, dla których potrzeba dodatkowych pomieszczeń. Dzięki pomocy sióstr i braci z Polski będą mogli znacznie posunąć się z pracami budowlanymi, położyć dach i wykończyć pokoje wewnątrz. Bardzo dziękuję każdemu z Was, kto postanowił pomóc i przekazał pieniądze na ten cel, bądź poświęcił swój czas, aby modlić się o tą rodzinę!

Mieliśmy również gości z Ukrainy. Przyjechały do nas dwie siostry: Emilia, która jest Polką i czasowo przebywa w Odessie w szkole misyjnej oraz Jekaterina, Ukrainka, która towarzyszyła Emilii. Planujemy rozpocząć z Emilią wspólną pracę w Mołdawii i to spotkanie miało na celu rozpoznanie potrzeb i możliwości służby.

Oczywiście pełną parą działają Kluby Dobrej Nowiny w Făgureni i Roşcani. Lida i Valentina prowadzą spotkania z coraz większą wprawą i zapałem. Tym razem kilka zdjęć tylko z Făgureni, bo na wyjazd do Roşcani nie starczyło już mi czasu.

Także w naszym Domu Misyjnym ‘Metanoia’ wciąż odbywają się spotkania. Od niedzieli do soboty, codziennie przychodzą dzieci, młodzież czy dorośli. Czasami nawet kilka spotkań jednego dnia. To ogromnie cieszy i jest wspaniałym przejawem Bożego błogosławieństwa!

Mariusz wrócił do Polski samolotem, a w połowie października wyruszyłem i ja do Polski a z razem ze mną Lida i Valentina. Po dwutygodniowym pobycie nad Wisłą, Lida i Valentina szczęśliwie i cało wróciły do Mołdawii! A przyjechały do naszego kraju najpierw do Gdańska, gdzie Valentina przez kilka dni leczyła swoje zdrowie. Potem spotykaliśmy się w różnych miejscach z siostrami i braćmi, i prezentowaliśmy służbę naszych misjonarek oraz Misji Przyjaciół Dzieci w Mołdawii. Kilka godzin spędziliśmy także na misyjnym szkoleniu naszych sióstr. Bardzo cenimy sobie wszystkie modlitwy i wszelkie wsparcie pracy Lidy i Valentiny. Przede wszystkim jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Bogu za ten błogosławiony czas! 

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą pracę misyjną i decydują się dzielić swoimi dobrami: finansowymi, materialnymi i duchowymi! To bardzo cenne i właściwie bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Nade wszystkim chwalimy i wielbimy Pana Boga który sprawia, że nasze serca Jemu poddane, mogą wypełniać Jego wolę! Niech tylko On będzie wywyższony!

Serdecznie pozdrawiam!
Wojciech Borys

PS. Bardzo cenimy zaang
ażowanie wszystkich osób wspierających służbę MPD! Wdzięczni Bogu za każdą pomocną dłoń, wciąż szukamy współpracowników! 

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!