Kontynuacja i... zmiany!
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ |

Kwiecień-Maj 2017

Posłuchaj:  
 04:19 


Kontynuacja i... zmiany!

     >>  Zmiany personalne w 'Metanoi'!
    
>>  Powstaje drugi Klub Dobrej Nowiny dla dzieci!
     >>  Przekazana pomoc finansowa i materialna.
     >>  Szczęśliwa podróż.
     >>  Nowe miejsce noclegu we Lwowie.
     >>  Problemy z samochodem.

Gdybym za pomocą dwóch słów miał opisać ten wyjazd misyjny do Mołdawii, to użyłbym właśnie tych: "kontynuacja" i "zmiany". Chyba najlepiej oddają to, co działo się tym razem. 

Wspólnie z Radkiem wyruszyliśmy pod koniec kwietnia. Jednym z ważnych powodów wyjazdu była zmiana personalna w naszym Domu Misyjnym 'Metanoia'. 

Od 1 maja, mieszkają w nim Lida i Valentina, misjonarki które z początkiem roku, dołączyły do służby Misji Przyjaciół Dzieci w Mołdawii. Przez ostatnie 5 lat (!) w naszej misyjnej bazie mieszkał Giena, który wzorowo wypełniał związane z tym obowiązki i wciąż jest naszym bliskim współpracownikiem w służbie misyjnej. Udało się Gienie wynająć mieszkanie i teraz po zakończeniu studiów, rozpoczął kolejny, już bardziej samodzielny etap swojego życia. 

Jego miejsce i wszystkie związane z tym odpowiedzialności (a jest ich naprawdę sporo) przejęły właśnie nasze misjonarki. Będą koordynować pracę i wydarzenia, które przez 6 dni w tygodniu odbywają w 'Metanoi'. A poza tym, będą kontynuować swoją pracę misyjną, która coraz bardziej się rozwija! Do tej pory prowadziły klub dla dzieci w wiosce Făgureni (czyt. Fegureni), a od 26 maja rozpoczynają kolejny Klub Dobrej Nowiny dla dzieci z wioski Roşcani (czyt. Roszkani)! W tym celu nawiązaliśmy współpracę z działającą w Mołdawii Misją Bez Granic, która dociera między innymi do dzieci niosąc pomoc materialną. Teraz wspólnie będziemy mogli służyć dzieciom w tej wiosce.

Jak widać całkiem sporo zmian w naszej służbie! Wierzę, że te zmiany pozwolą nam jeszcze lepiej wypełniać nasze powołanie i pomogą kontynuować pracę. Zmiany oznaczają nowe, ale nowe nie oznacza, że zapominamy o starym. Tak więc kontynuujemy dotychczasowe projekty, a zmiany o których piszę wzbogacają trwające do tej pory działania.

Podczas naszego pobytu przekazaliśmy Misji Liora finansową i materialną pomoc. Dyrektorka tej Misji, Svietlana pięknie dziękuje wszystkim Darczyńcom i zawsze podkreśla, że jesteśmy jedynymi, którzy regularnie wspierają jej służbę. Przekazaliśmy również wsparcie finansowe na działalność stołówki dla dzieci w wiosce Recea (czyt. Riecia). 

Wciąż odbywają się spotkania w naszym Domu Misyjnym 'Metanoia'. Dzięki współpracy z naszymi siostrami i braćmi z Kościoła Dobra Nowina (Biserica Buna Vestire), który spotyka się w naszym Domu, codziennie oprócz sobót, dzieci, młodzież i dorośli znajdują tu miejsce duchowego rozwoju. 

Cieszymy się, że szczęśliwie dojechaliśmy i wróciliśmy z tej kolejnej podróży. W drodze powrotnej udało się znaleźć nowe miejsce noclegu we Lwowie. Spotkaliśmy bardzo otwartego na taką pomoc pastora jednego z największych kościołów na Ukrainie! 

Nie wszystko jednak idzie zawsze tak pomyślnie... Nasz samochód ostatnio dużo czasu spędza w warsztacie u mechanika... Ze zrozumiałych względów staram się utrzymać go w nienagannej kondycji, ale ilość (i koszty...!) napraw w ostatnich miesiącach, zaczynają już męczyć. Odebrałem go od mechanika na dzień przed tym wyjazdem, a dosłownie dzień przed powrotem do Polski, zobaczyłem jakąś zwisającą część pod przednim zderzakiem... 

Jakoś sobie poradziłem, ale zaczyna mi się marzyć inne autko. Samochód to dosyć ważne narzędzie w naszej służbie, jest niezbędnym ogniwem łączącym nas z Mołdawią. I krótko mówiąc, potrzebujemy lepszego narzędzia, więc z góry dziękuję za wszelkie modlitwy w tej sprawie, o które uprzejmie proszę!

Pięknie i serdecznie dziękuję wszystkim modlicielom i każdemu kto w jakikolwiek sposób wspiera nas w służbie! Ogromnie - z pełną świadomością używam znaczenia tego słowa - cenimy i cieszymy się z Waszych przyjaznych serc! A tylko Panu Bogu niech płynie chwała!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii, a przede wszystkim do modlitwy o Mołdawię - mały kraj, który potrzebuje naszych wielkich serc!

Pozdrawiam serdecznie!
Wojciech Borys

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!