Moc błogosławieństwa!
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOABCZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ |

Luty 2017

Posłuchaj:  
 04:40  

To był najkrótszy z moich dotychczasowych wyjazdów do Mołdawii. Nie był tak zaplanowany, jednak problemy z samochodem sprawiły, że na miejscu pozostały mi tylko dwa dni... Jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, żebym wracał z trasy do domu. Tym razem musiałem tak zrobić, by naprawić auto. Ważne było to, żeby pojechać, tak więc wspólnie ze Zbyszkiem i Radkiem wyruszyliśmy.

W środę, 15. lutego szczęśliwie dojechaliśmy do naszego Domu Misyjnego 'Metanoia' i jeszcze tego samego dnia spotkałem się z Ionem. Jest pastorem w wiosce Recea (czyt. Riecia), gdzie wspieramy stołówkę dla dzieci. Bardzo dobrze rozwija się tam praca misyjna, kościół wzrasta liczebnie, ale i jakościowo. Przekazałem Ionowi wsparcie finansowe, za które serdecznie podziękował i prosił, aby podziękować wszystkim Darczyńcom, co też niniejszym czynię!

Następnego dnia spotkałem się z Lidą i Valentiną oraz ich pastorem Petru i wspólnie zdecydowaliśmy o otworzeniu Klubu Dobrej Nowiny dla dzieci! Uzgodniliśmy warunki współpracy i zaplanowaliśmy rozpoczęcie spotkań już na środę, 22. lutego! Tak, tak, rusza KDN dla dzieci w wiosce Făgureni (czyt. Fegureni)! To historyczna chwila i pierwszy Klub jakim zajmą się nasze misjonarki! Styczeń i połowa lutego minęły im na przygotowywaniu lekcji biblijnych i opracowaniu zajęć z dziećmi na Klub, gromadzeniu materiałów, szkoleniach w Kiszyniowie. Poza tym nawiązywały kontakty z innymi misjami i poszukiwały współpracowników. Nowy rok zaczął się dla nich od nowego wyzwania, jakim jest służba misyjna. Są jednak bardzo dzielne, pełne zapału do pracy dla Pana. Bardzo proszą o modlitwę i dziękują każdemu za wszelką okazaną im pomoc i wsparcie!

Następnego dnia spotkałem się ze Svietłaną, dyrektorką Misji 'Liora' przeciwdziałającą aborcji w Mołdawii. Ogromnie ucieszyła się z przekazanej odzieży oraz finansowego wsparcia. Od niedawna, w jednym z kiszyniowskich biurowców wynajmuje pokój, który wykorzystuje na biuro Misji oraz konsultacje i spotkania głównie z kobietami. Aby jednak opłacić to miejsce i zdobyć środki na utrzymanie Misji oraz swoje, rozpoczęła działalność krawiecką. Dzięki Bogu ze zdrowiem Sviety jest już znacznie lepiej. Także z jej strony przekazuję gorące podziękowania za wszelką pomoc i modlitwy o nią i służbę Misji 'Liora'!

Widziałem się również z Denisem, którego wciąż wspieramy w Projekcie Edukacyjnym. Przekazałem mu finanse na kolejny rok studiów. A już w czerwcu będzie Denis bronił pracy licencjackiej! Obecnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w miejscowości Vatra, w której też mieszka. 

Odwiedziłem także Martę i jej córeczki, rodzinę, którą dzięki pomocy i wsparciu polskich chrześcijan udało się wyratować z tragicznego położenia. Jeszcze w październiku ubiegłego roku żyli w beznadziejnej sytuacji. Dzisiaj to radośni, szczęśliwi ludzie. Dzieci uczęszczają regularnie do Klubu w 'Metanoi', a w niedziele przychodzą razem z mamą na spotkania kościoła. Marta czyta Biblię, a nawet rozpoczęła studium biblijne, przeznaczone specjalnie dla osób niesłyszących, prowadzone przez Skype. Chwała Bogu za Jego wielkość, dobroć i łaskę!

Podczas gdy ja byłem zajęty tymi wszystkimi spotkaniami, rozmowami i przekazywaniem różnych rzeczy, Zbyszek i Radek pracowali w 'Metanoi'! W krótkim czasie wiele nie dało się zrobić. Przeprowadzili drobne choć bardzo potrzebne prace remontowe w łazienkach, kuchni i przedpokoju. Ogromnie się cieszyłem, że jechali ze mną i mogłem liczyć na ich pomoc w drodze, a także na ich modlitwy, rady i ciekawe rozmowy!

Z całego serca dziękuję każdemu z Was, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do opisywanych wydarzeń! Zawsze mam świadomość, że to my wszyscy razem tworzymy obraz tego co się dzieje i mamy udział w tej służbie. Czy to poprzez modlitwę, wsparcie finansowe czy też materialne. Wspólnie możemy cieszyć się widząc Boże działanie i moc Jego błogosławieństwa! Niech tylko Jemu płynie za to chwała i cześć! 

Pozdrawiam serdecznie!
Wojciech Borys

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!