'Metanoia' - dom przemiany!
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

 

ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ |

Listopad 2016 |

Wspólnie z Anią i Krzysztofem wyruszyłem w listopadową wyprawę misyjną do Mołdawii. Głównym celem było zawiezienie pomocy materialnej i finansowej, a także omówienie, zaplanowanie i przygotowanie naszej pracy w Mołdawii w przyszłym roku. Poza tym jak zawsze, a zwłaszcza pod koniec roku, było sporo różnych misyjnych spraw do załatwienia. 

Jeszcze nie przekroczyliśmy progu naszego Domu, 
a przywitał nas rozradowany Giena. Cieszył się że przyjechaliśmy, ale powód jego euforii był jeszcze inny. Okazało się, że trafiliśmy na końcówkę młodzieżowego spotkania, akurat w chwili, gdy 7 młodych osób oddało swe życie Panu Jezusowi! Alleluja! Dosłownie, gdy wchodziliśmy do naszego Domu Misyjnego 'Metanoia', trwała jeszcze modlitwa pokutna i każdy z tych siedmiu chłopaków powierzył swoje życie Bogu! Czy to nie cudowne!?

To niezwykłe Boże działanie! Gdy 5 lat temu kupiliśmy ten budynek, nazwaliśmy go 'Metanoia'. A właściwie taką nazwę otrzymaliśmy od Boga i uwierzyliśmy, że będzie to miejsce przemiany dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 'Metanoia' z języka greckiego znaczy 'zmiana sposobu myślenia' oraz 'żal, skrucha z powodu grzechu'. W NT występuje w wersetach mówiących o nawróceniu i przemianie serca (np. Mt 4, 17; Mk 1, 15). Tamtego listopadowego wieczora zobaczyliśmy to i usłyszeliśmy osobiście! Co za przywilej! Koniecznie muszę dodać, że to nie pierwsze osoby, które nawróciły się w 'Metanoi'! 
I wierzę, że nie ostatnie!

Jestem głęboko przekonany, że to radość każdego z Was, kto poprzez modlitwę, wsparcie finansowe, materialne, czy w jakikolwiek inny sposób jest zaangażowany w naszą pracę misyjną w Mołdawii! Cieszmy się i Bogu oddajmy chwałę! To nasze święto!

Dzięki Bożej łasce, radości jest znacznie więcej! Wciąż działa Misja "Liora". Przekazaliśmy Svietłanie pomoc finansową na jej misyjne dzieło ratowania życia nienarodzonych oraz odzież. Svieta koncentruje swą służbę na poradnictwu, głównie prowadzeniu konsultacji z kobietami w ciąży oraz rozmowach z małżeństwami. Nasza pomoc odgrywa dużą rolę. Zwłaszcza ubrania dla dzieci i dorosłych przekazywane wielodzietnym rodzinom pozwalają sporo zaoszczędzić w ich domowym budżecie. W ten sposób Svieta przynosi także nadzieję, która sprawia, że łatwiej przyjąć kolejne dziecko lub wychować te obecne już w rodzinie.

Kolejną radością jest nowe życie - bez wahania używam takich słów - rodziny Marty (umownie tak nazwanej) i jej dwojga córeczek. Tak się złożyło, że udało się im przeprowadzić do innego mieszkania w momencie, gdy mężczyzna, z którym mieszkały (ojciec młodszej), pobił je i wyrzucił z domu... Gdyby nie pomoc polskich i mołdawskich chrześcijan, nie mieliby gdzie się podziać. A tak, nie tylko mają na kilkanaście miesięcy opłacony wynajem pięknego lokum, ale również mogłem przekazać im niezbędny domowy sprzęt (czajnik, patelnia, kołdry, poduszki, itp.). Dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli rękę do tej przemiany! Którzy finansowo, materialnie bądź w modlitwie błogosławią tę rodzinę! Alleluja!

Następną naszą wspólną radością jest Recea (czyt. Riecia). To już nie tylko działająca tam stołówka dla dzieci, ale miejsce spotkań młodzieży, kościoła, miejsce z którego różnego rodzaju pomoc dociera do mieszkańców tej dużej wsi. I pomyśleć tylko, że i tam znaczymy swój ślad; że jako siostry i bracia z Polski mamy udział w służbie tak pięknej i potrzebnej! Początki tej pracy to nasze wspólne ewangelizacje dzieci. Dwukrotnie już pracowali tam optometryści. Różne ekipy Polaków zostawiły swój pot i serce remontując budynek. Do tego stała od kilku lat pomoc finansowa. Również i tym razem przekazałem pieniądze, za które nasi przyjaciele są wielce wdzięczni. Krótko mówiąc, nasze wsparcie umożliwia rozwój i dalsze funkcjonowanie tego miejsca!

Z Mołdawii przyjechały z nami Lida i Valentina, które przez trzy tygodnie będą w naszym kraju przygotowywały się do pracy misyjnej. Ale o nich, chcę nieco więcej oddzielnie napisać. Teraz proszę o modlitwę o ich pobyt. Będzie to dla nich bardzo intensywny czas szkolenia: spotkań, rozmów, słuchania i obserwowania. Dziękuję wszystkim, którzy już pomogli w tym projekcie!

Dziękuję za modlitwę każdego z Was o całą służbę w Mołdawii! Cenimy ogromnie to zaangażowanie i wszelką pomoc! Nie ukrywam, że wciąż tego potrzebujemy! 
A za jakiekolwiek dobro i wszelki przejaw piękna, za każdy cud i uśmiech miłości, Bogu niech płynie chwała!

Szalom!
Wojciech Borys

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!