Pomoc i przyjaźń!
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ |

Luty 2016 |

Jako Misja Przyjaciół Dzieci jesteśmy często jedynie przekaźnikami darów, jakie dzięki sercom życzliwych, kochających Mołdawię osób, trafiają do potrzebujących. Celem tego pierwszego w tym roku wyjazdu do Mołdawii było właśnie przekazanie takiej pomocy naszym siostrom i braciom. Co tym razem? 

Najpierw chciałbym napisać o Misji „Liora”. Przekazaliśmy na potrzeby jej działalności finanse oraz odzież dla dzieci i dorosłych z wielodzietnych rodzin. Svietłana, dyrektorka Misji, niestrudzenie niesie pomoc. Wciąż zgłaszają się kobiety, które nie radzą sobie z aborcyjną przeszłością… Prowadzi również poradnictwo dotyczące małżeństwa, rodziny, planowanego rodzicielstwa, itp. Na początku tego roku jedna z kobiet przyjechała aż z Kanady żeby osobiście porozmawiać ze Svietłaną, z którą miała kontakt tylko przez skype.

Przekazałem również finanse na działalność stołówki dla dzieci w wiosce Riecia. Również ta praca dobrze się rozwija! Między innymi dzięki wsparciu, które płynie z Polski, nasi przyjaciele pomagają już nie tylko w Riecia, ale także w innej pobliskiej wsi – Geleuza. W tym roku rozpoczęli tam dokarmianie dzieci przez trzy dni w tygodniu!

Dla Emanueli i Iona, którzy spodziewają się dziecka przekazałem ubranka i różne potrzebne w takiej sytuacji akcesoria. W Kiszyniowie spotkałem się z Nikolaiem, wspaniałym bratem w Chrystusie, ojcem ósemki dzieci! Również dla jego rodziny przywiozłem pomoc z Polski. Także dla Klubu Dobrej Nowiny funkcjonującego w 'Metanoi' przywiozłem finanse przeznaczone na jego działalność. Wsparcie finansowe przekazałem także dla Gieny, który misyjnie pracuje w 'Metanoi'. Otrzymałem też sprzęt na wyposażenie naszego Domu Misyjnego w postaci szafki kuchennej i korytarzowego lustra! Alleluja!

Oczywiście poza przekazaniem konkretnych rzeczy, miałem wiele spotkań, rozmów, uzgodnień co dalszego wspólnego działania. Zaplanowaliśmy całkiem sporo różnych misyjnych przedsięwzięć, jak np. pomoc medyczna, Wiejskie Ewangelizacje Dzieci, przyjazd ekipy remontowo-budowlanej, itp. A to tylko niektóre z tych, które mają nadejść. 

Dzieje się wiele! Wierzę, że wszystkie te wydarzenia możliwe są dzięki Bożej mocy i miłości! Na pewno także dzięki modlitwom i finansowemu oraz materialnemu wsparciu, które jako Misja otrzymujemy i możemy dzielić się nim z potrzebującymi. Tak więc chcę bardzo podkreślić, że to dzięki każdej osobie, która angażuje się w pomoc dla Mołdawii, dzieją się te piękne rzeczy! Dziękuję serdecznie każdemu z Was, kto w jakikolwiek sposób pomaga! Razem przemieniamy Mołdawię! 

Proszę Was Kochani, abyście chwaląc Pana Boga i dziękując Mu za te wspaniałe świadectwa, modlili się i prosili Go usilnie o Jego błogosławieństwo nad dalszą naszą służbą w Mołdawii! Niech Boży Duch wciąż nas prowadzi i obdarza mądrością, zręcznością i odwagą do wypełniania Jego woli!

Gorąco pozdrawiam i życzę każdemu wszelkich Bożych błogosławieństw!

Wojciech Borys
dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci

PS. Bardzo cenimy zaangażowanie wszystkich osób wspierających służbę MPD! Wdzięczni Bogu za każdą pomocną dłoń, wciąż szukamy współpracowników! 

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!