Mołdawia. Wyjazd misyjny z pomocą medyczną
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | FILM

Mołdawia. Marzec 2015 |

To był wyjazd, który wiązał się z dużymi przeciwnościami. Przez moment poważnie zastanawiałem się nawet nad jego odwołaniem. Także inni uczestnicy tej wyprawy mówili mi o trudnościach jakich doświadczali tuż przed podróżą. Jednak dzięki Bożej łasce, wyruszyliśmy w sobotę 21. marca i szczęśliwie wróciliśmy w niedzielę, 29. marca 2015 roku! Krótki czas pobytu wypełniony był różnego rodzaju pracą misyjną, bieżącymi sprawami, spotkaniami z dziećmi w DMM oraz planowaniem nadchodzących wydarzeń. Jednak nadrzędnym celem tego wyjazdu było przebadanie wzroku i słuchu mieszkańcom Straszeni. Główną grupą objętą pomocą były dzieci z Domu Dziecka.

A teraz chciałbym oddać głos Hani, która już drugi raz usługiwała w Mołdawii, diagnozując dzieci i dorosłych:

" Wczoraj wróciliśmy z Mołdawii. Dobry i bardzo intensywny czas. Przebadaliśmy około 270 osób w tym około 120 dzieci z Domu Dziecka. Wydaliśmy wiele okularów a ponad 120 mamy do zrobienia jeszcze w Polsce, by móc dostarczyć potrzebującym jak najszybciej. Jadąc do Mołdawii w tym roku najbardziej obawiałam się tego, że nie dam rady emocjonalnie, badając dzieci z domu dziecka. Mamy trójkę dzieci, więc jestem w tym temacie szczególnie uwrażliwiona. Modliłam się o siłę i taką trochę "twardość", żebym mogła po prostu wykonać dobrze swoją pracę. Bóg dał mi siłę, ale... ostatniego dnia w czwartek nie wytrzymałam, jak zobaczyłam dzieci w wieku mojego syna (6-7 latki). Pierwszego chłopca badałam płacząc nad nim. Dziwnie to pewnie wyglądało... Dużo patrzyłam w oczy tych dzieci i smutek, który widziałam w niektórych z nich jest nie do opisania... W oczach innych dzieci było widać iskierki charakterystyczne dla psotników, inne oczy były obojętne, zrezygnowane. Ale wszystkie warte kochania..."

Ten krótki cytat jest bardzo dobrym podsumowaniem wyjazdu. Nie oddaje oczywiście wszystkich faktów i emocji z nim związanych. To wręcz niemożliwe... Pozwala jednak na chwilę wniknąć w charakter tej służby. Chciałbym, aby zmobilizował również do modlitwy i szukania Bożej woli. Wciąż potrzebujemy pomocy! Apel dotyczący zbiórki okularów i aparatów słuchowych wciąż aktualny! 

Pięknie dziękuję każdemu za wszelkie wsparcie okazywane służbie MPD w Mołdawii! Dziękuję za zaangażowanie, poświęcenie czasu i przyjazne serca! 
A tylko Bogu, Dobremu i Wszechmogącemu Ojcu, niech płynie chwała!

Serdecznie pozdrawiam!

Wojciech Borys

dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ  | FILM


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!