Wyjazd misyjny. Luty 2014
WIĘCEJ ZDJĘĆ!

| WIĘCEJ ZDJĘĆ

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

Wydawało się, że będzie to po prostu kolejny wyjazd do Mołdawii. Owszem, tak jak zawsze obarczony różnymi problemami do rozwiązania, sprawami do załatwienia, radościami i smutkami; że będzie miał swoją historię, ale cóż niezwykłego mogło się zdarzyć tym razem? 

Zaczęło się jeszcze kilka dni przed wyruszeniem w drogę... Przez nieuwagę przeciążyłem kręgosłup i mięśnie pleców do tego stopnia, że nie mogłem nosić cięższych rzeczy. Właściwie nawet siedzenie za kierownicą było trudne. Dokuczała również zszyta górna warga, rozcięta w niedzielny wieczór, czyli tuż przed poniedziałkowym porankiem - zaplanowanym dniem rozpoczęcia podróży. Dziękowałem Bogu z całego serca za Jakuba, którego miałem u swego boku i który dzielnie spisywał się podczas całego wyjazdu. 

Gdy dotarliśmy na miejsce po dwóch dniach jazdy, okazało się, że w domu nie ma wody... I nie było jej jeszcze trzy dni. Czekały nas za to zaległe rachunki do zapłacenia :) kilka drobnych, aczkolwiek uciążliwych napraw, a gdy woda już przyszła okazało się, że w górnej części domu jest słabe ciśnienie w kilku kranach, a kabina prysznicowa przecieka... 
W takiej sytuacji nie pozostało nam nic innego, jak modlić się wspólnie i przystąpić do pracy.

Działaliśmy na dwa fronty. Jeden skupiał się na naszej bazie misyjnej, czyli Domu Misyjnym 'Metanoia' (DMM). Konkretnie na porządkowaniu terenu na zewnątrz domu i reperacjach wewnątrz oraz - co dawało najwięcej satysfakcji - na spotkaniach z dziećmi w ramach Klubu Gier Planszowych. Były również spotkania kościołów, które gościmy pod naszym misyjnym dachem. 

Drugi obszar pracy to, że tak powiem, nasza działania poza bazą. A więc Spotkania w Kiszyniowie, z dyrektorką Misji 'Liora' Svetłaną oraz liderami kościoła domowego, spotykającego się w DMM, Wową i Oksaną. W Peneszeszti spotkaliśmy się z dyrektorką szkoły Tatianą David. Przekazaliśmy jej projektor multimedialny, wspaniały dar od rodziców i uczniów Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej "Salomon" w Zielonej Górze. Tatiana jest ogromnie wdzięczna za tę pomoc! W Fagureni spotkaliśmy się z pastorem Petru, który jednocześnie prowadzi pracę wśród niepełnosprawnych oraz odwiedziliśmy dwie rodziny. 

Trudno policzyć wszystkie spotkania w samym Straszeni - ludzi, których my odwiedziliśmy i tych którzy przyszli do nas. Wiele kierunków naszej służby, jak Projekt Edukacyjny, Wiejskie Ewangelizacje Dzieci, Pomoc Medyczna, Projekt Żywnościowy, Projekt Biblijny, DMM, przekazywanie materialnego i finansowego wsparcia, itp. sprawiają, że każdy wyjazd muszę starannie zaplanować i wręcz wybrać konkretne osoby, z którymi się spotkam. A i tak zawsze jest ich więcej niż się spodziewam :) 

I chwała Bogu za nich wszystkich! Chwała Bogu za wszystkie osoby w Polsce, a nawet innych krajach, dzięki którym ta współpraca może istnieć i rozwijać się! Wspólnie tworzymy obraz tej służby w Mołdawii. Moim przywilejem jest być częścią tego zespołu i uczestniczyć w tym bezpośrednio!

Gorąco zachęcam do modlitwy! Szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń i dynamicznie zmieniającej się sytuacji na Ukrainie. Jest to kraj przez który zawsze jadę do Mołdawii. Z powodu napięcia, jakie się tam utrzymuje, zmuszeni byliśmy z Kubą wracać przez Rumunię, Węgry i Słowację. To o wiele dalej i o wiele trudniej. Chciałbym nadal korzystać z drogi tranzytowej przez Ukrainę, dlatego wiele zależy od tego co tam będzie się działo. Następny wyjazd już w kwietniu!

Dziękuję za wszelką pomoc: modlitewną, finansową, materialną; za każde pokrzepiające słowo! Wciąż tego potrzebujemy! Nie tylko w pracy, ale również w rodzinie i małżeństwie. Niech Pan Bóg prowadzi nas we wszystkim, ochrania, daje mądrość i odwagę do wypełniania Jego woli!

Uprzejmie zachęcam do obejrzenia zdjęć z tego wyjazdu misyjnego i serdecznie pozdrawiam słowem z Psalmu 55, które towarzyszyło nam stale podczas naszej wyprawy:

"Zrzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma; nie dopuści nigdy, by miał się zachwiać sprawiedliwy". Ps. 55, 23 BT

Szalom!
Wojciech Borys

dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci

| WIĘCEJ ZDJĘĆ


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!