Pomoc medyczna i wsparcie misyjne.
WIĘCEJ ZDJĘĆ!
WIĘCEJ ZDJĘĆ | ZOBACZ FILM

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ!

To był naprawdę błogosławiony wyjazd! Na początku października 2013 r. po raz czwarty usługiwali w Mołdawii Bożenka i Marek medycy z Polski oraz ich asystentka Gosia. Pracowali w trzech wioskach: Peneszeszti, Grebleszti oraz Bukowec. Dwa dni poświęcili na przyjmowanie pacjentów w Poliklinice w Straszeni. W sumie podczas 8 dni pomogli ponad 500 osobom, którym zbadali wzrok i słuch; wszyscy potrzebujący otrzymali okulary, niektórzy aparaty słuchowe. To wprost bezcenne wsparcie na które większość obdarowanych po prostu nie mogła sobie pozwolić. 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz wciąż aktualny apel i przesłali, bądź wciąż przesyłają używane okulary i aparaty słuchowe! Bez Was kochani, nie byłoby radosnych uśmiechów na twarzach, łez wzruszenia... Wiele osób nie doświadczyłoby nowej jakości życia! A jest ich już ponad 2000! Tyle właśnie kobiet, mężczyzn i dzieci od czerwca 2012 roku doświadczyło realnej przemiany życia! Rozdanych okularów jest jeszcze więcej, bo niektórzy otrzymywali po dwie pary: do chodzenia i czytania. Panu Bogu niech płynie chwała, a wszystkim Wam, którzy przyłożyli swe ręce do tego pięknego dzieła - wielkie dzięki!

Pracy misyjnej poza usługą medyczną było jeszcze wiele. Każdy dzień oznaczał wspólne planowanie, spotkania, dyskusje i oczywiście modlitwy. Od rana, aż do wieczora miałem okazję i przywilej rozmawiać z przyjaciółmi w Mołdawii, o naszej pracy. Wiele czasu poświęciłem na sprawy związane z realizowanymi projektami: edukacyjnym, żywnościowym oraz sportowym. Dzięki hojności wielu chrześcijan wciąż może funkcjonować stołówka dla dzieci w miejscowości Riecia;  kolejne osoby, czyli Anfisa, Giena, Denis oraz Pavel mogą uczyć się i zdobywać zawód; chłopacy tworzący drużynę piłkarską 'Metanoia' mogą wciąż trenować i słyszeć Ewangelię! Mogłem także przekazać wsparcie finansowe i materialne dyrektorce Misji 'Liora', która przeciwdziała aborcji w Mołdawii. Podczas tego pobytu przekazałem również kilkaset książek i materiałów audiowizualnych do nauczania języka angielskiego, bo i taką służbę w Mołdawii wspieramy. Tym razem dla trzech kościołów prowadzących kursy językowe w miejscowości Anenii Noi, Tyraspol (Naddniestrze) oraz Straszeni.

Wiele pracy poświęciłem Domowi Misyjnemu 'Metanoia'. Dzięki Bożej łasce i otwartym sercom moich sióstr i braci, zakończyliśmy remont kuchni w górnej części domu! Razem z Andrzejem zainstalowaliśmy nową kuchenkę elektryczną, podłączyliśmy wodę, zawiesiliśmy ostatnie szafki kuchenne. Pozostało jeszcze tylko puste miejsce na lodówkę, ale wierzę, że i ono się zapełni! :) Najważniejsze, że dom jest coraz bardziej funkcjonalny i spełnia swą służebną rolę! Pięknie dziękuję każdemu, kto modlitewnie, finansowo czy materialnie wspiera adaptację i funkcjonowanie naszego Domu Misyjnego. Wciąż bardzo takich osób potrzebujemy...! 

Ogromnie trudno opisać w kilku słowach o wszystkich spotkaniach, dokonanej pracy, przeżyciach... O wielu po prostu się nie da... Najlepiej samemu pojechać, doświadczyć, posmakować i doznać misyjnej przygody. Zapraszam do wspólnego wyjazdu! Jeśli tylko taka będzie wola Boża, możemy razem zanieść pomoc, pociechę, dobre słowo; możemy błogosławić Mołdawię - mały kraj, który potrzebuje naszych wielkich serc! 

Serdecznie pozdrawiam i życzę odwagi w wypełnianiu Bożej woli oraz wszelkiego dobra i błogosławieństwa!

"Bogu zaś i Ojcu naszemu niechaj będzie chwała na wieki wieków. Amen". Flp. 4,20.

Szalom!
Wojciech Borys

dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci

WIĘCEJ ZDJĘĆ | ZOBACZ FILM


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!