Moldova 
Wyjazd misyjny 02.2010

zobacz video | więcej fotoGłównym celem naszego lutowego wyjazdu do Mołdawii z Jankiem, było spotkanie z dziećmi w Szkole Podstawowej w Peneszeszti i rozdanie im świątecznych prezentów przygotowanych przez Szkołę Chrześcijańską 'Salomon' z Zielonej Góry.

Spotkanie w Peneszeszti odbyło się już po raz drugi. Pierwsze miało miejsce na początku ubiegłego roku. Tym razem dokładnie 100 dzieci mogło cieszyć się podarunkami z Polski, które przygotowali ich rówieśnicy. Była to również wyjątkowa okazja do głoszenia tym dzieciom Ewangelii, (a także obecnym tam dorosłym: nauczycielom i pracownikom szkoły) za pomocą świątecznej lekcji biblijnej, wyjaśniającej cel narodzin Jezusa Chrystusa. Wierzymy, że takie działania mają ogromny sens, że przesłane prezenty mają wartość nie tylko materialną, ale otwierają serca dzieci i ich rodzin na Ewangelię, która może przemienić ich życie. 

Innym powodem wyjazdu, było dostarczenie książek i kaset do nauki języka angielskiego dla grup studentów z Kiszyniowa oraz miast: Jaloveni i Cahul i zawiezienie pomocy materialnej dla Misji 'Liora' zajmującej się przeciwdziałaniem aborcji.


Ważnym wydarzeniem podczas tego wyjazdu było objęcie Projektem Edukacyjnym kolejnego dziecka. Jest nim Igor Padure. Ma 10 lat i chodzi do czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Straszeni. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się udzielić takiego wsparcia starszemu bratu Igora, Tudorowi. Znajdują się oni w bardzo trudnej sytuacji. Wychowali się bez ojca, który sam ma poważne problemy m. in. z alkoholem; praktycznie opuszczeni przez matkę, muszą sami radzić sobie z życiem. Igorowi brakowało podstawowego wyposażenia ucznia, czyli zeszytów, kredek, farb, piórnika, plecaka, itp. a także dobrej, zimowej kurtki i skarpet oraz leków, które powinien zażywać z powodu choroby. Dzięki chrześcijanom z Polski, którzy przesyłają finanse na potrzeby Projektu Edukacyjnego, mogliśmy kupić wszystkie rzeczy potrzebne Igorowi i możemy pomagać mu w bieżących potrzebach. Projekt ten powstał kilka lat temu i jest skierowany do dzieci, które potrzebują pomocy finansowej w zdobywaniu edukacji. Więcej na temat samego projektu oraz osób, którym już pomogliśmy można dowiedzieć się na stronie: www.mpd.org.pl/edu  

Jak zawsze odwiedziliśmy naszych przyjaciół, poświęcając czas na rozmowy, modlitwę i planowanie wspólnych działań w przyszłości. 

Dziękuję każdemu za wszelką pomoc, a głównie za modlitwy, które ogromnie cenię i które mają nieocenioną wartość w sprawowaniu tej służby na Mołdawii oraz naszym osobistym!

Szalom!
Wojciech Borys

zobacz video | więcej foto


 Idźmy do dzieci razem!