ZAGRANICA
MOŁDAWIA

.

Projekt Edukacyjny

Mołdawia
28. kwietnia - 04. maja 
2006 roku

.

Głównym celem naszego wyjazdu tym razem, było znalezienie dziecka, któremu nasz Kościół chce umożliwić dalszą edukację. I udało się! Jest nim szesnastoletni Igor. Od września będzie uczył się w chrześcijańskiej szkole w Kiszyniowie. Pójdzie do dziewiątej klasy, kończącej "podstawówkę". Potem będzie uczył się zawodu, albo kształcił dalej w liceum. Gdyby nie nasza pomoc, Igor musiałby pozostać po ukończeniu szkoły podstawowej w swojej rodzinnej wsi bez żadnych perspektyw na dalszą edukację.

Możliwość wspierania tego chłopaka uważamy jako Kościół za ogromny przywilej! Cieszymy się widząc jak Bóg błogosławi Mołdawię. Właściwie to co On czyni poprzez naszą służbę i zaangażowanie wielu braci i sióstr z różnych wspólnot, daleko przekracza nasze najśmielsze marzenia i przewidywania! Chwała Jezusowi!

Jechaliśmy tam i po to, aby zawieźć pomoc finansową i materialną. Zebraliśmy znowu prawie pełnego busa rzeczy, głównie ubrań, choć mieliśmy również artykuły chemiczne, a także np. rower. To bardzo przydatny pojazd, zwłaszcza dla misjonarzy, którzy pieszo muszą pokonywać duże odległości głosząc Ewangelię. 

Poniżej kilka zdjęć z tej wyprawy. Niech będą dla Ciebie inspiracją do oddania chwały Bogu!

.

         
.
         
.
            
.
         
.

         

Chcemy bardzo mocno podkreślić, że wszystkie środki finansowe, jakie pozyskujemy na cele związane z naszym Projektem, pochodzą od chrześcijan z Polski! Wciąż szukamy partnerów do tego dobrego dzieła! Każdy, kto chciałby jednorazowo, bądź regularnie wspierać edukację dzieci na Mołdawii, będzie mile widziany! Szczegółowych informacji udzielimy każdemu, kto skontaktuje się z nami. 

Pieniądze na ten cel można wpłacać na konto Misji Przyjaciół Dzieci (numer konta poniżej), koniecznie z dopiskiem: "Projekt Edukacyjny Mołdawia" Chwała Bogu, że Polacy są tymi, którzy dają i tymi, którzy niosą błogosławieństwo dla innych narodów!

Misja Przyjaciół Dzieci
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Zobacz, co aktualnie dzieje się w Projekcie Edukacyjnym!


Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!