Regionalna Konferencja Misyjna w Mikołajkach
ZOBACZ WIĘCEJ!

Czerwiec 2018 |  WIĘCEJ ZDJĘĆ |

"Od pasji do działania" - taki tytuł nosi książka mojego przyjaciela Piotra Syski. To ciekawa nazwa... Samo działanie bez pasji, prowadzi do robotyzacji pracy, a pasja która nie wyraża się w czynie, staje się mało praktycznym idealizmem. Dopiero gdy jedno wynika z drugiego, możemy oczekiwać wspaniałych efektów. Nie inaczej jest z misyjną służbą! Jeśli działamy z pasją pochodzącą od Boga, to Wielki Nakaz Misyjny, nie jest zbyt wielki! A dzięki Bożej synergii, czyli mocy wynikającej ze współdziałania z Bogiem i ludźmi, wydaje się całkowicie możliwy do wypełnienia. 

Właśnie o tym rozmawialiśmy w Mikołajkach podczas Regionalnej Konferencji Misyjnej. 10 czerwca 2018 roku w niedzielne przedpołudnie, rozważaliśmy nad tym, jak ważne jest zaangażowanie każdego chrześcijanina! Mówiliśmy również jak kreatywne, twórcze i inspirujące sposoby są do naszej dyspozycji, żeby sprostać wezwaniu Chrystusa: "Idźcie!" (por. Mt 28, 19). 

Oczywiście oprócz książek Piotra Syski, do kupienia był również mołdawski miód, a do obejrzenia wystawa zdjęć pt. "Mołdawia - mały kraj, który potrzebuje naszych wielkich serc!" Z rozmów jakie przeprowadziłem wynikało, że się podobała! Mam nadzieję, że i miód będzie smakował! 

To był dobrze spędzony czas! Jestem przekonany, że tego dnia doświadczyliśmy Bożego błogosławieństwa, a nasze serca zostały poruszone i pobudzone, aby przejść od pasji do działania... 

Gorąco dziękuję współorganizatorom tego wydarzenia, a szczególnie pastorowi Arturowi Brzozowskiemu i Jego żonie Sylwii, za bardzo gościnne przyjęcie i pomoc w przeprowadzeniu spotkania! Poznać bliżej Was osobiście i Waszą wspólnotę, było dla mnie radością i już czekam, 
aż Pan Bóg ponownie skrzyżuje nasze drogi! I tylko Jemu niech płynie wszelka chwała!

Pozdrawiam serdecznie!

Wojciech Borys
dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci

PS. Bardzo cenimy zaangażowanie wszystkich osób wspierających służbę MPD! 
Wdzięczni Bogu za każdą pomocną dłoń, wciąż szukamy współpracowników! 

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


ŚWIADECTWO! | KSIĘGA GOŚCI
GALERIA | KONTAKT!
 

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264

numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17

Zostań wspólnikiem


Idźmy do dzieci razem!