Szczęśliwie i bez przeszkód w środę, 11.01.2012 r. wieczorem dotarliśmy z Ewą i Karolem do Straszeni, do Domu Misyjnego 'Metanoia'. Po przyjeździe od razu zabraliśmy sie do pracy i jeszcze wieczorem rozpoczęliśmy przygotowania do remontu łazienki. Pojechaliśmy do Kiszyniowa, aby zakupić materiały czyli płytki, klej, umywalkę, toaletę, baterie i różne drobiazgi. Głównym wykonawca był Sava, brat z Mołdawii. Natomiast Karol zajął sie elektrycznymi sprawami, podłączał gniazdka i sprawił, że w całym domu jest coraz jaśniej! W sumie położył ponad 150 metrów kabli! Ewa dzielnie spisywała się w kuchni, dokładając wszelkich starań byśmy jedli smacznie i zdrowo.

Z wielką radością widzę, jak krok po kroku dom pięknieje i nabiera coraz bardziej praktycznych kształtów. Jestem naprawdę podekscytowany zmianami jakie zachodzą w tym domu i wokół niego. Ten remont jest jakby znakiem przemian, jakich Bóg chce i może dokonać w Mołdawii, we wszelkich sferach życia. I każdy z nas może mieć w tym swój udział, bo przecież choć na rożne sposoby, możemy wspólnie błogosławić naród mołdawski.

Nie tylko remontowaliśmy. Dzięki Bożej łasce i pomocy chrześcijan z Polski przekazałem wsparcie finansowe dla dwóch nowych osób, które objęliśmy Projektem Edukacyjnym. Dla Valentiny oraz Ziny jest to wielka pomoc, umożliwiająca im dalsze studia. Byłem również we wsi Bukovec, gdzie odwiedziłem siostrę Katię i tym co robimy dzieliłem się na niedzielnym nabożeństwie. Takie odwiedziny są również bardzo ważne. W Kiszyniowie spotkałem się z dyrektorką Misji Liora, Svietłaną Makari. Mocno wspieramy pracę Svietłany i staramy się pomóc w jej trudnej służbie przeciwdziałania aborcji w Mołdawii.

Z prawdziwą radością przekazałem piórniki od Szkoły Chrześcijańskiej "Salomon" w Zielonej Górze dla szkoły Podstawowej i Gimnazjum we wsi Peneszeszti. Pieknie wyposażone piórniki, były darem dzieci i rodziców, którzy już po raz kolejny przekazali swą pomoc dla uczniów w Mołdawii. W ten sposób międzyszkolna przyjaźń polsko-mołdawska zacieśnia się!

Dziękuje za Twoje zainteresowanie i wszelka pomoc! Uprzejmie wciąż proszę o modlitwę, byśmy mogli sprawnie dokończyć remont łazienki, o potrzebne finanse i mądrość w podejmowaniu rozlicznych decyzji oraz o Bożą ochronę nad nami! Niech Duch Boży prowadzi Cię każdego dnia i nocy!

Wojciech Borys, dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci.

wjezdzamydomoldawiiwcrivaprzekraczamygranice_small.jpg bratsavaktrypiekniepolozylnamplytkiwlazience_small.jpg savarozpoczynaprace_small.jpg remontujemylazienke_small.jpg
remontujemylazienke2_small.jpg savaprzycinaplytki_small.jpg remontujemylazienke3_small.jpg remontujemylazienke4_small.jpg
remontujemylazienke5_small.jpg remontujemylazienke6_small.jpg remontujemylazienke7_small.jpg bratkarolzpolskizajalsiepradem_small.jpg
Page:[1] [2] [3]

Photo album created with Web Album Generator