W Kaliszu, w jednym z gimnazjów, miałem okazję zaprezentować naszą pracę w Mołdawii. Oto oficjalna informacja o tym wydarzeniu, jaka ukazała się na stronie szkoły: "Dnia 10 kwietnia 2015 r. w naszej szkole gościł pan Wojciech Borys z Misji Przyjaciół Dzieci, który opowiedział naszym gimnazjalistom o warunkach życia w Mołdawii, o formach pomocy i „Mostach Przyjaźni” między szkołami, dzięki którym można w konkretny sposób pomóc tamtejszej młodzieży.

Jedną z propozycji takiej pomocy jest zbiórka używanych leczniczych okularów i aparatów słuchowych. W związku z tym zwracamy się do wszystkich uczniów z prośbą o przynoszenie do biblioteki szkolnej okularów, które nie są już potrzebne a mogą służyć komuś innemu., Warunki życia w Mołdawii są bardzo trudne, więc każda pomoc zorganizowana przez naszą szkołę będzie mile widziana. Planujemy współpracę z gimnazjum w Peneszeszti. O szczegółach współpracy będziemy informować na bieżąco. Otwartość na potrzeby innych i niesienie pomocy uwrażliwia i wzbogaca nasze wnętrze. Dobro darowane innym wraca do nas podwójnie. Pamiętając o tej maksymie nasi wolontariusze z pewnością nawiążą owocną współpracę z rówieśnikami Mołdawii".

Dzięki Bogu uczniowie nie tylko dowiedzieli się o Mołdawii, ale również mogli usłyszeć Ewangelię. Być może nawiąże się dalsza współpraca. Niech Boży Duch prowadzi nas we wszystkich decyzjach! Dziękuję za modlitwę i wszelkie wsparcie naszej służby!

Wojciech Borys, dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci

omoldawiiwkaliskimgimnazjum_small.jpg omoldawiiwkaliskimgimnazjum2_small.jpg omoldawiiwkaliskimgimnazjum3_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator