Lida i Valentina w Polsce!
ZOBACZ WIĘCEJ!

WIĘCEJ ZDJĘĆ | 
ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!

ZOBACZ WIĘCEJ!
WIĘCEJ ZDJĘĆ |

Grudzień 2016 || NOWI MISJONARZE

Lida i Valentina przyjechały z Mołdawii razem ze mną pod koniec listopada 2016 r. aby przez prawie trzy tygodnie przygotowywać się w naszym kraju do pracy misyjnej.

Po kilku dniach pobytu i szkolenia w Kaliszu, pojechały na trzy dni do Bielska-Białej, gdzie w sobotę i niedzielę szkolenie prowadziła z nimi Agata. Następnie pojechały do Ustronia. W tym mieście spędziły cały tydzień, głównie w biurze Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Miłość Edukacja Dojrzałość. Mogły wiele zobaczyć, usłyszeć, wykonać pomoce wizualne, wzięły udział w spotkaniach z dziećmi. Z kolei z Ustronia pojechały na kilka dni do Chorzowa, gdzie zaopiekowała się nimi Wiesia. Wspólnie omawiały różne zagadnienia związane ze służbą wśród dzieci. Mogły również uczestniczyć w kilku spotkaniach z dziećmi i w bardzo praktyczny sposób zobaczyć, jak można taką pracę prowadzić. Po tych wszystkich wydarzeniach, 15. grudnia 2016 wróciły do Mołdawii. 

Jesteśmy ogromnie wdzięczni nade wszystko Panu Bogu za łaskę i błogosławieństwo jakim otoczył cały ten pobyt Lidy i Valentiny w Polsce! Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które pomogły w przygotowaniu młodych misjonarek do ich pracy w Mołdawii! Tak więc serdecznie dziękujemy Agacie i Joachimowi z Bielska-Białej, Dasi i całemu zespołowi ChSMED z Ustronia oraz Wiesi z Chorzowa! Dziękujemy wszystkim osobom, które zaoferowały swą pomoc z noclegiem, szczególnie Helen z Kalisza oraz pani Danusi z Ustronia. Kochani! Za Wasz poświęcony czas, za życzliwe serca, za trud i Waszą praktyczną przyjaźń – pięknie dziękujemy!

Ogromnie cieszymy się z powołania nowych misyjnych pracowników w kraju nad Prutem i Dniestrem! Chcemy jednak podkreślić, że to był i wciąż jest krok wiary. Gdy kilka miesięcy temu wspólnie z Lidą i Valentiną zdecydowaliśmy, że podejmujemy misyjne wyzwanie, mieliśmy tylko przekonanie o takiej właśnie woli Bożej. Jednocześnie stanęliśmy w obliczu wielu pytań o finanse, sposób działania, kwestie organizacyjne, itp. Nawet dzisiaj nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów… Widzimy jednak bardzo wyraźnie Boże błogosławieństwo i „dobrotliwą rękę naszego Boga ” (por. Ezdr. 8, 18). Wielce to nas zachęca i sprawia, że chcemy z wiarą stawiać kolejne kroki!

Więcej o tym nowym misyjnym projekcie, można dowiedzieć się tutaj: NOWI MISJONARZE

Serdecznie zapraszam do modlitwy o służbę Lidy i Valentiny, do wspierania ich pracy! Idźmy razem do dzieci w Mołdawii, małym kraju który potrzebuje naszych wielkich serc!

Szalom!
Wojciech Borys

Serdecznie zachęcam do rozważenia możliwości wsparcia służby Misji Przyjaciół Dzieci!


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!