Nowi misjonarze w Mołdawii!

|  Klub Dobrej Nowiny - FĂGURENI  |  Klub Dobrej Nowiny - ROŞCANI
 

WIĘCEJ ZDJĘĆ | Wrzesień 2016 

Lida i Valentina, to dwie Mołdawianki, nasze siostry w Chrystusie. Od 2011 roku współpracują z naszą Misją w Mołdawii jako wolontariuszki. Można śmiało powiedzieć, że są częścią zespołu misyjnego MPD. Ich pragnieniem od lat jest etatowa praca misyjna. Do tej pory nie było to możliwe. Jesteśmy jednak przekonani, że ten czas właśnie nadszedł! Po kilku tygodniach rozmyślania, rozmów, a przede wszystkim wsłuchiwania się w Boży głos, wspólnie z Lidą i Valentiną zdecydowaliśmy, że od 01. stycznia 2017, na okres jednego roku, nasze siostry podejmą misyjną służbę. 

Głównie będą się zajmować pracą z dziećmi oraz pomocą wielodzietnym, ubogim rodzinom. Planujemy pracę w trzech Klubach Dobrej Nowiny (KDN), polegającą na regularnych spotkaniach z dziećmi, w trzech różnych wioskach. Ich zadaniem będzie również nadzorowanie projektów prowadzonych przez naszą Misję i koordynowanie działań MPD w Mołdawii. Tak więc, nowi misjonarze to przede wszystkim nowe możliwości i poszerzenie dotychczasowej służby Misji Przyjaciół Dzieci. 

Chcemy teraz krótko przedstawić nasze siostry: 

LIDA VALENTINA
Jest dyplomowaną pielęgniarką. Mieszka razem z Valentiną w miejscowości Făgureni. Przez kilka ostatnich lat pracowała jako masażystka. Od 2011 roku zaangażowana jako wolontariuszka MPD. Ma 27 lat i lubi czytać książki oraz odwiedzać ciekawe miejsca. Zdobyła licencjat na Wydziale Psychologii jednego z kiszyniowskich uniwersytetów. Jest również manikiurzystką. Z Misją Przyjaciół Dzieci współpracuje od 2011 roku, choć osobiście znamy się jeszcze dłużej. Ma 29 lat. Pięknie śpiewa, maluje i rysuje. 

| ZOBACZ, CO LIDA i VALENTINA ROBIŁY W POLSCE

Potrzeba 1.000 złotych (jeden tysiąc) miesięcznie, aby te dwie pełne pasji i gotowe służyć wśród dzieci osoby, mogły przeznaczyć cały swój czas na pracę misyjną. Tak, tylko 500 zł na jedną osobę! Nasze siostry mieszkają wspólnie, nie mają własnych rodzin, więc i ich wydatki nie są duże. Dlatego tak mało umożliwia tak wiele! 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości finansowego wsparcia służby Lidy i Valentiny w Mołdawii! Najlepszymi misjonarzami są miejscowi! Znają język, historię, kulturę; rozumieją swoich rodaków i życiowe realia. Budzą zaufanie, a świadectwo ich wiary przemawia tym bardziej, że przecież są jednymi z tych, którym Ewangelię głoszą. Potrzebują jednak naszej pomocy!  
 

Jeśli chcesz pomóc i wesprzeć finansowo służbę naszych sióstr, poniżej podajemy numer konta, na które możesz przesłać pieniądze. Można również użyć systemu PayPal. Uprzejmie PROSIMY o dopisanie w tytule przelewu: "LIVA" (co oznacza po prostu LIda i VAlentina)

Dziękujemy z całego serca!

  • Misja Przyjaciół Dzieci 
    nr konta: 45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

  • Można również użyć systemu PayPal. Zachęcamy do skorzystania z tej wygodnej i bezpiecznej formy! 


Chcemy być w kontakcie! Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tym projektem, a może chcesz coś nam podpowiedzieć, czy zasugerować, prosimy wypełnij poniższy formularz. Dziękujemy!

Nazwisko: 
 
Imię:

E-mail:

Telefon:
 
 
Uwagi: 


UWAGA! Zanim wyślesz, SPRAWDŹ 
poprawność wpisanych danych!

 


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!