Konferencja MPD
"Stworzone, by odpowiedzieć na Ewangelię!"
Ostróda, 14-17. luty 2007 r.
Posłuchaj uczestników - Audio
Zobacz więcej zdjęć - Album cz. 1: zdjęcia większe. Album cz. 2: zdjęcia mniejsze
Motto naszej konferencji brzmiało: "Stworzone, by odpowiedzieć na Ewangelię". Tak właśnie Pan Bóg ukształtował serca dzieci, by kiedy zetkną się z Ewangelią, mogły ją przyjąć. Naszą rolą jest przedstawienie jej w sposób nie nudny, twórczy i fascynujący. Właśnie o tym rozmawialiśmy podczas konferencji. Zaproszeni wykładowcy w pięknie pomagali nam w twórczym spojrzeniu na głoszenie Ewangelii. Betty Orr w swoim temacie "Wyjaśnij to na różne sposoby" dowiodła, jak rzeczy codziennego użytku, które mamy dosłownie pod ręką, mogą stać się wspaniałym wyjaśnieniem przesłania Dobrej Nowiny. Choćby zwykły but, czy solniczka... Alicja Wiaduch podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z prowadzeniem Rodzinnego Domu Dziecka. Taki dom, to rodzinna atmosfera i szansa na przeżycie dzieciństwa w normalnych warunkach. Ale także to możliwość duchowej przemiany dla wszystkich jego mieszkańców.

Z kolei Jola Labuda wymalowała przed nami bogate możliwości jakie niesie ze sobą technika sketchboard. Okazuje się, że przy odrobinie ćwiczenia, można z powodzeniem ją stosować. Ania Kreft pokazała nam, jak użyć clowna, by cenne prawdy Ewangelii dotarły do małego lub większego odbiorcy. Krzysztof Muszyński opowiedział, jak cofając się w czasie i zaznajamiając dzieci z realiami życia rycerzy i wojów, można tłumaczyć dzieciom biblijne prawdy. A w czasie manualnych zajęć, gdy dziewczynki i chłopcy mają okazję zrobić wiele przedmiotów z tamtych lat, można rozmawiać z nimi o ich życiu. Darek Kilan opowiedział o Bożej drużynie RR, czyli Royal Rangers. Mogliśmy przekonać się, że podczas wspinaczki, czy nauki budowania namiotów lub łódek, można zostać Bożym człowiekiem! Moim przywilejem było poprowadzenie studium biblijnego dotyczącego naszej postawy w ewangelizacji.

Oto co o konferencji powiedzieli niektórzy uczestnicy: 

"Przyjechałam na konferencję zniechęcona i bliska rezygnacji z mojej pracy z dziećmi w zborze. Wyjeżdżam zbudowana i zachęcona do dalszej służby". 

"Zostałam zainspirowana do bardziej kreatywnego i urozmaiconego prowadzenia zajęć". 

"Było to dla mnie tak odświeżające, że aż trudno to wyrazić. Wręcz fruwam duchowo, jestem bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że będziecie takie konferencje organizować częściej niż tylko raz w roku".

"Niesamowite, że wszyscy jesteśmy tu razem z miłości do dzieci w Jezusie". 

"Cieszę się, że tu jestem, żałuję, że przyjechało tak mało osób z mojego zboru, które pracują z dziećmi". 

"Ludzie przesympatyczni, jedzonko to same pyszności, a wykłady to wspaniałe duchowe prezenty dla każdego". 

Chwała Bogu! Te słowa przychodzą mi na myśl, gdy myślę o tej konferencji. Za Jego Ewangelię; za miłość, jaką nas obdarował; za pomysłowość, jaką włożył w nasze serca; za wielki przywilej dzielenia się Dobrą Nowiną; za możliwość zorganizowania tego spotkania. Zachęcam do obejrzenia pozostałych zdjęć (tutaj) i do odsłuchania niektórych wypowiedzi (tutaj). Nade wszystko jednak zachęcam do głoszenia Ewangelii dzieciom, która są stworzone by pozytywnie na nią odpowiedzieć!

Idźmy do dzieci razem!