Biblie dla dzieci w Mołdawii


"...aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga 
i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś."
   Jan 17, 3

 

Ilość zakupionych 
i przekazanych dzieciom Biblii od czerwca 2008:

1021
Na zdjęciu obok, Uliana siedzi z Biblią w rękach. Ma 12 lat i po raz pierwszy w życiu czyta Pismo Święte! Niewiarygodne? A jednak... Niestety takich dziewczynek i chłopców, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z Biblią, jest na Mołdawii bardzo wiele! Mnóstwo dzieci jest tam pozbawionych możliwości poznania Boga i nie zna Ewangelii. Nie opowiadają im o niej ich rodzice, ponieważ sami wiedzą niewiele więcej od swoich pociech. W szkołach, zwłaszcza wiejskich, nie funkcjonuje nauka religii, a więc dzieci nie mają nawet elementarnych informacji dotyczących wiary. W domach nie ma Biblii, a jeśli nawet się znajdzie, to najczęściej w języku rosyjskim, którego dzieci już nie znają. Nie mogą więc tak po prostu wziąć do ręki Boże Słowo i czytać. Chyba, że stanie się coś zupełnie nieoczekiwanego, jak w przypadku Uliany, która Biblię znalazła na... krawężniku! W 2006 r. podczas ewangelizacji we wsi Barboieni, położyliśmy tam jeden egzemplarz w języku rumuńskim, który "przypadkowo" wpadł w ręce dziewczynki. 
Chociaż inne dzieci wesoło bawiły się i grały, Uliana nie mogła przestać czytać! Wtedy Bóg przemówił do naszych serc i zrodził w nas pragnienie ofiarowania Biblii dzieciom! Chcemy być Mu posłuszni, dlatego powstał projekt, który nazwaliśmy po prostu "Biblie dla dzieci w Mołdawii". Uliana (na zdjęciu obok z mamą) otrzymała już swoją, ale tysiące dzieci na Mołdawii, jeszcze czeka na taki prezent. Jeśli go dostaną, może on na trwałe zmienić ich życie, przerwać ciążące od pokoleń przekleństwo. Może sprawić, że powstanie nowa generacja oddanych Panu Jezusowi sług, gotowych za wszelką cenę chwalić Go swoim życiem, a każdy chłopiec i dziewczynka otrzyma szansę, by stać się Bożym mężem i Bożą niewiastą! Jeśli tylko małe rączki dzisiaj, mocno uchwycą Najpiękniejszy List Miłosny, jaki kiedykolwiek powstał, to już jutro mogą stać się Bożymi Rękami, niosącymi pomoc i zbawienie, nie tylko dla Mołdawii. Planujemy zakup Pisma Świętego odpowiednio dla dwóch grup wiekowych: 6-10 i 11-15 lat. Dla młodszych dzieci będzie to wydanie bogato ilustrowane z wybranymi historiami biblijnymi, dla starszych Biblia zawierająca cały NT i ST.

Zachęcamy Cię do przyłączenia się do naszego projektu! Każdy może pomóc! Choćby to miała być tylko jedna Biblia, którą ofiarujesz Ty, bądź Twoja wspólnota, grupa domowa, zbór, czy parafia. Jedna podarowana Biblia może zmienić całe życie! Prosimy, módl się wspólnie z nami, aby jak najwięcej dzieci na Mołdawii mogło mieć swoją Biblię! Wpłaty można kierować na konto:

Misja Przyjaciół Dzieci
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

lub w systemie PayPal

koniecznie z dopiskiem: 
Biblie dla dzieci w Mołdawii. 


Zakupione Biblie! 

Dzięki Bogu, który poruszył serca chrześcijan w Polsce, od czerwca 2008 r. zakupiliśmy na Mołdawii 1021 Biblii dla dzieci.

Wierzymy głęboko, że to dobre Boże dzieło, będzie kontynuowane i przyniesie wiele owocu.

Więcej zdjęć związanych z tym wyjazdem oraz opis tego co wydarzyło się podczas tej wizyty na Mołdawii, znajduje się na tutaj. Zapraszamy!

Zobacz krótkie video - podziękowanie dzieci ze Straseni 
za Biblie.

 


Ewangelia jest dla dzieci  
Świadectwo! | Księga Gości

GALERIA | KONTAKT!

English

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 62-801 Kalisz 11
Tel. +48 604 469 264
numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.

Przyp. 17, 17


Idźmy do dzieci razem!