Projekt "Alma w Mołdawii"!
 
Listopad 2018 |  
 
Alma to weekendowe spotkanie dla małżonków, w czasie którego mają możliwość odnowienia 
i pogłębienia relacji. To unikalne dni, kiedy żona i mąż mogą wzmocnić swoją wieź i wzajemne oddanie! Alma jest wyjątkową okazją do uczenia się okazywania sobie szacunku i lepszego zrozumienia. Jest wyśmienitą okazją dla każdej pary, aby udoskonalić i ożywić związek.
 
  Takie spotkania odbywają się już w wielu krajach na świecie, a jednym z nich jest Polska. 
W Warszawie istnieją dzięki zaangażowaniu Społeczności Chrześcijańskiej "Północ". Teraz powstała szansa, aby mogły zaistnieć również 
w Mołdawii!

Zdjęcie obok przedstawia sześć par, które przyjechały z Mołdawii w listopadzie 2018 r. aby uczestniczyć w weekendowym spotkaniu Almy 
w Warszawie. 

Są już kolejnymi małżeństwami, które mogły skorzystać z dobrodziejstw tej formy spotkania. Pierwsze dwie pary przyjechały do naszego kraju w ubiegłym roku. Kilkanaście miesięcy temu wspólnie z naszymi przyjaciółmi z warszawskiej Społeczności Chrześcijańskiej "Zachód", zaczęliśmy marzyć o powstaniu Almy w Mołdawii. Trochę ku naszemu zaskoczeniu, zaczęła rodzić się realna szansa na realizację tego pragnienia. Obecnie Projekt "Alma w Mołdawii" nabiera tempa i rozmachu. Chcemy, aby te małżeńskie weekendy mogły powstać w kraju nad Prutem i Dniestrem bo wierzymy, że jest to bardzo potrzebne narzędzie, które będzie służyło budowaniu silnych małżeństw opartych na osobistej więzi z Jezusem Chrystusem. A w konsekwencji umocni rodziny, w których dzieci znajdą bezpieczne oparcie, miejsce fizycznego i duchowego wzrostu. Dzięki Bożej łasce, może tam zacząć się coś pięknego i nowego! 

Na razie Mołdawianie przyjeżdżają do Polski, ale celem jest, aby wkrótce takie spotkania mogły rozpocząć się w Mołdawii i odbywać się tam regularnie. Na zdjęciu obok pierwsze dwie pary małżeńskie z Mołdawii, które gościły na Almie w Polsce w 2017r. 

Właśnie dzięki staraniom warszawskiej Almy oraz jeszcze kilku innych osób, w połączeniu z zaangażowaniem sióstr i braci z różnych wspólnot, a także Misji Przyjaciół Dzieci, projekt "Alma w Mołdawii" staje się coraz bardziej możliwy. 

 Jednak potrzeba jeszcze wielu osób, które podejmą wysiłek modlitewny i finansowy, aby doszło do realizacji Almy w Mołdawii! Ogromnie ważna jest modlitwa! Jest to również sprawa wymagająca całkiem sporych nakładów finansowych! Dlatego uprzejmie proszę o pomoc w tych dwóch dziedzinach! Jeśli chcesz wesprzeć to przedsięwzięcie w modlitwie i/lub finansowo, proszę daj nam znać! Zachęcam do wypełnienia formularza znajdującego się tutaj, albo do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Wszelkie dary finansowe można przekazać za pomocą naszego misyjnego konta (numer poniżej) z dopiskiem: "Alma w Mołdawii".

Jestem przekonany, że z Bożym błogosławieństwem, połączonym z naszym wspólnym wysiłkiem, uda się pomóc wielu małżeństwom w tym małym kraju, który potrzebuje naszych wielkich serc!

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wsparcie!

Wojciech Borys
dyrektor MPD

PS. Poniżej zdjęcie par małżeńskich z Mołdawii, które przyjechały na weekend Almy 
do Warszawy w listopadzie 2018 r.ŚWIADECTWO! | KSIĘGA GOŚCI
GALERIA | KONTAKT!

Misja Przyjaciół Dzieci

Skr. poczt. 10, 
62-801 Kalisz 11
+48 604 469 264

numer konta:
45 2130 0004 2001 0270 2629 0001

Przyjaciel zawsze
okazuje miłość,
rodzi się bratem
w niedoli.


Przyp. 17, 17

Zostań wspólnikiem


Idźmy do dzieci razem!